Gomirje.com
Gomirje nastavlja niz pobjeda
24. listopada, 2022.

Momčad NK Gomirje

Nakon burne slavljeničke noći navijača i igrača našega kluba, vrijeme je za osvrt na jučerašnje utakmice 7. kola 2. ŽNL Primorsko goranske županije. Naravno da smo posebnom pažnjom pratili, možemo slobodno reći svojevrsni derbi ovoga kola, utakmicu između NK Gomirje i NK Turbina. Utakmica je odigrana po lijepom vremenu na igralištu kraj Dobre u Gomirju, privukla je popriličan broj dobro raspoloženih navijača, a završila je rezultatom 3:1 za domaćina. Osim što je bila veoma bitna za domaćine, kako bi nastavili svoj dugo očekivani pobjednički niz nakon pobjede u Ravnoj Gori, utakmica se pomno pratila i iz stožera susjeda iz Moravica, koji su svoj posao odradili kod kuće protiv Goranke iz Ravne gore slavivši minimalnom prednošću 1:0. Kako su oba konkurenta za prvo mjesto na tablici u ovom kolu posrnuli, jer je osim Turbine i Stari grad izgubio u gostima kod Snježnika u Gerovu rezultatom 3:1, Željezničar je ovotjednom pobjedom utvrdio prvu poziciju i ukoliko ne napravi neki ozbiljniji posrtaj smiješi mu se naslov jesenskog prvaka. Ostale utakmice su završile rezultatima 2:3 Polet – Grbci, te 0:2 Mrkopalj – Risnjak.

Tablica nakon 7. kola

No vratimo se mi najvažnijoj utakmici ovoga kola i jednoj od zasigurno najuzbudljivijih za gledanje. Generalni dojam o utakmici je da su usprkos boljoj kondicionoj pripremi nogometaša Turbine, koji treniraju gotovo četiri puta tjedno, te stanju na tablici na kojoj gosti zauzimaju drugo mjesto, domaćini ipak imali veću želju za pobjedom. Tu želju su, posebno u drugom poluvremenu, uspjeli i prenijeti na travnjak, te ofanzivnom igrom doći do željena tri boda.

Prekrasan dan i popunjene tribine

Otvorivši utakmicu brzim pogotkom Beriše na ubačaj Šipure Gomirje je pokazalo da im je kod kuće uvijek cilj pobjeda i tri boda, bez obzira tko dolazi u goste. Vrlo agresivna igra u prvih dvadesetak minuta prvog poluvremena urodila je plodom i brzim vodstvom. Međutim da im put do tri boda neće biti lagan nagovijestila je Turbina izjednačujućim pogotkom koji je došao nakon neshvatljivog povlačenja u igri domaće momčadi. Domaća se momčad nakon što je povela povukla u svoju polovinu igrališta, omogućivši gostima iz Triblja terensku inicijativu koja je ubrzo i urodila izjednačenjem.

Detalj sa susreta

Nakon izjednačenja te brojnih apela koji su uslijedili, prvenstveno od starijih i iskusnijih igrača sa tribina, da se izađe iz svoje polovice i da se smanji prostor na kojemu se igra na samu sredinu terena, Beriša u pravi trenutak postiže pogodak za novo vodstvo u 36-oj minuti susreta pred sam kraj prvog poluvremena. Pogodak je to koji je dodatno šokirao Turbinu koja se do kraja poluvremena nije uspjela posložiti i ponovno izjednačiti rezultat, pa se je na odmor otišlo sa rezultatom 2:1.