Gomirje.com
KROZ IGLENE UŠI
30. listopada, 2022.

Momčad NK Gomirje na igralištu Robert Komen

Ove subote odigrana, prva utakmica 8. kola 2 županijske lige Primorsko goranske županije bila je upravo ona našega kluba. Nogometaši NK Gomirje su se susreli sa NK Gbci 2000 na novoobnovljenom stadionu Robert Komen u Rijeci, popularnije znanom pod nazivom “Inino Igralište”. U 19 sati, pod reflektorima na umjetnoj travi, Gomirje je uspjelo izboriti važna tri boda za nastavak sezone, pogotovo za proljetni dio, kada bi ukoliko se bolje pripreme mogli napasti i sam vrh tablice. Nisu to samo prazna nadanja urednika ovih redaka, to je po svemu što je do sada prikazala ekipa Gomirja veoma realna mogućnost, o kojoj bi i vodstvo kluba i sami igrači trebali posvetiti veću pažnju. No o tom potom, idemo mi najprije reći nekoliko riječi o posljednjoj utakmici Gomirja i prvoj utakmici 8. kola.

Detalj sa sinoćnje utakmice

Utakmica je to koja je gomirce dovela na četvrto mjesto na tablici, u sam gornji dom uz bok ekipama Željezničara i njegovih pratitelja Turbine i Starog grada. Kako NK Gomirje ima odigranu jednu utakmicu manje, ovaj rezultat zapravo pokazuje pravo stanje stvari na tablici, pod uvjetom  naravno da se ne kiksa u zaostaloj utakmici protiv fenjeraša iz Mrkoplja. A bude li igra onakva kakva je bila ove subote u Rijeci, upravo bi se to i moglo dogoditi. Naime, prava rečenica koja bi mogla oslikati ovosubotnju utakmici mogla bi glasiti “nitko nije bio bez greške”, mislimo na igrače naravno. Iako su ih neki činili manje, a neki više, ukupni dojam je da momci nisu dobro odigrali, iako su pobijedili. Uzrok se najvjerojatnije krije u spomenutoj umjetnoj podlozi, koja nam je i u prošlosti stvarala pregršt problema. Međutim bez obzira na tu činjenicu, igra je u dobrom dijelu susreta bila slabo povezana, sa mnoštvom grešaka, od kojih su se loše reakcije vratara Trbovića ponajbolje vidjele i osjetile. No Trbović je bio samo jedan u čitavom nizu onih koji su podosta griješili i svakako onaj čije se greške najviše plaćaju. Recimo primjerice da je i inače besprijekorni Mrkić također imao nekoliko loših reakcija jedna od kojih je bila i ona iz koje je primljen jedan od brojnih pogodaka koji se je mogao vidjeti na ovoj utakmici.

Trenutni poredak na tablici

Utakmica je završila rezultataom 5:6 za Gomirje, i iako smo čitavu utakmicu imali vodstvo, u posljednjim minutama nismo uspjeli zadržati najveću prednost od 3:6, te smo se bili prisiljeni grčevito boriti da zadržimo prednost u posljednjim minutama susreta. Tome je pridonijela i loša odluka trenera da u tim posljednjim minutama iz igre izvadi trojicu ponajboljih igrača susreta Luku Šipuru i Đorđa Mrvoša koji su zabili po dva pogotka, te tradicionalno neugodnog Muhameda Berišu.

Malobrojni ali vjerni navijači

Bez obzira na sve rečeno, ostajemo kod generalne ocijene da je ekipa NK Gomirje sastavljena od odličnih pojedinaca, sa strahovitim potencijalom u sredini terena, ali da do sada nije učinjen dobar posao u uigravanju momčadi. U početnim trenutcima svake utakmice, Gomirje protiv svih ekipa djeluje nadmoćnije, što se može zahvaliti svježini, međutim čim ponestane snage dolazi i do raspadanja koncepta igre i većeg broja grešaka, što na našu sreću protivnik u ovoj utakmici nije znao iskoristiti. Na suprotnoj strani pak, ekipa Grbci 2000 je pokazala upravo ono što je nama nedostajalo, pogotovo u drugom poluvremenu kada su se posložili i krenuli u brojnije i opasnije napade prema golu Trbovića.

Kraj utakmice u Rijeci

Pobjeda kroz iglene uši koju treba ostaviti iza sebe, ali na njoj treba učiti i ispravljati nedostatke. Ona nas ostavlja u borbi za bolji rezultat na proljeće, kada bi trebalo ipak pronaći prostor za trening, jer Željezničar, Turbina i Stari grad neće primati toliko lakih pogodaka kao NK Grbci 2000 ove subote!