Gomirje.com
NK Gomirje u nastavak prvenstva pobjedom
22. ožujka, 2024.

Trenutni poredak na tablici

Proteklog vikenda, točnije 17.3.2024.g.,Nogometni klub Gomirje je u Ravnoj Gori odigrao prvu utakmicu nastavka prvenstva, po lijepom vremenu i pred solidno popunjenim tribinama, na kojima je bio i ne mali dio navijača gomirskog kluba. Bila je to prva službena utakmica nakon zimske stanke, tijekom koje su naši nogometaši odigrali nekoliko pripremnih utakmica, protiv timova iz Rijeke i sa Korduna. Oni koji pobliže prate klub mogli su na tim utakmicama vidjeti izvedbe novih pojačanja, mahom igrača iz Rijeke i okolice, koji su sa postojećim timom vrlo dobro zatvorili sustav igre koji je zamislio trenerski par Rade Radulović – Đorđe Trbović.

Početna jedanaestorica

Pobjeda NK Gomirje nad Gorankom iz Ravne Gore od 0:3 zvuči veoma lijepo, no zasigurno ne pokazuje realno stanje stvari te ne možemo iz njega zaključivati o odnosima snaga između Gomirja i drugih timova u ligi. Prvi razlog zbog kojeg smo oprezni u procjeni snage naše ekipe je činjenica da je pobjeda Gomirja trebala biti sa puno većom gol razlikom, a samo je žilavost domaćina i veliki broj nerealiziranih šansi Gomirja osigurala da se Goranka ipak ne osramoti kao tim na početku proljetnog dijela sezone. Čini nam se da su se proljetna pojačanja NK Gomirje veoma lijepo uklopila u postojeću momčad, gdje i dalje okosnicu čine igrači poput Miloša Mrkića u obrani, koji je u ovoj utakmici bio i strijelac, te igrači sredine terena poput Renata Đurana i više ofenzivno orijentiranog Luke Šipure kojima pomažu vrlo dobri Nikola Vučinić i Đorđe Mrvoš. Za očekivati je da momčad, koja je u nedjelju pokazala veoma borbenu izvedbu, može još znatno pojačati trkački dio, a posebno uigranost sa novim igračima. To se posebno odnosi na realizaciju, koja je po našem skromnom sudu mogla biti na puno većoj razini i zbog koje se domaća ekipa mogla osramotiti ozbiljnije od rezultata 0:3.

Klupa

Veseli nas također i popunjena klupa rezervnih igrača, čijim je uvođenjem u igru u drugom poluvremenu utakmice trener Radulović pokazao da računa na svakoga i da još uvijek traži najbolju kombinaciju onih koji će zaigrati od prve minute. Koliko poznajemo trenera Radu Radulovića i njegovu nogometnu filozofiju, ta početna jedanaestorica će uvijek biti ono najbolje što NK Gomirje može ponuditi, a pored rezultata, kod izbora igrača uvijek će u obzir dolaziti i zalaganje i odnos prema klubu. U svakom slučaju i trenerima Raduloviću i Trboviću, kao i igračima NK Gomirje želimo sve najbolje u nastavku prvenstva, koje će nam ponuditi i prvu ovogodišnju domaću utakmicu na igralištu kraj Dobre, onu protiv momčadi NK Mrkopalj u nedjelju 24.3.2024.g., u 15 sati. Vidimo se na stanici!