Gomirje.com
Povratak pobjedama
10. svibnja, 2022.

Momčad NK Gomirje 8.5.2022.g.

Ove nedjelje 8.5.2022.g. u 13. prvenstvenom kolu druge županijske lige Primorsko goranske županije, nogometaši NK Gomirja ugostili su NK Mrkopalj na svom igralištu kraj rijeke Dobre. Po vrlo ugodnom vremenu za igru i pred dobro popunjenim tribinama naši su se momci, nakon podužeg posta ipak vratili pobjedama. Rezultatom od 4:0 svladali su NK Mrkopalj koji na tablici stoje bolje od Gomirja. No rezultat uopće ne odražava neizvjesnost utakmice i pravu težinu pobjede.

Glavni sudac utakmice je bio Stojaković Adrian iz Lovrana, dok je prvi pomoćni bio Koić Ivan iz Rijeke. Ni na ovoj utakmici nije bilo drugog pomoćnog sudca, a delegat je bio Ninić Milovan iz Rijeke. Treneri klubova Trbović Božidar (Gomirje) i Tomić Dejan (Mrkopalj) izveli su na teren momčadi u slijedećem sastavu: za NK Gomirje su nastupili Trbović Nikola (vratar), Stipanović Mihail, Kljutić Goran, Mamula Siniša, Trbović Božidar, Savić Igor, Beriša Muhamed, Škantar Branko, Muhar Davorin, Sahiti Sead i Bojčić Omer, dok su momčad NK Mrkoplja činili Nađ Igor (vratar), Tomić Marko, Roščić Ivan, Pavlić Matija, Fučak Antonio, Reljac Filip, Starčević Šimun, Capjak Darko, Baričevac Dalibor, Mršić Luka i Crnić Luka.

Tradicija prije početka susreta

Na klupi za rezervne igrače su kod NK Gomirje sjedili Kovačević Nikola, Stipanović Nikola, Tomić Davor, Kezić Milan i Mrvoš Đorđe, a kod NK Mrkopalj Čop Dominik, Vučemilović Adrijano i Gašparac Ivan.

Mlada i poletna momčad Mrkoplja je domaćinima od prve minute pokazala da će bodove u ovoj utakmici biti teško upisati. Po mišljenju većeg dijela publike momčad NK Mrkopalj je u prvom poluvremenu bila bolja ekipa i samo je prisebnost obrane domaćina na čelu sa u ovoj utakmici odličnim vratarom Trbovićem održala utakmicu tijekom prvog poluvremena u rezultatskoj neizvjesnosti. Iz momčadi Mrkoplja treba istaknuti igrača sa brojem 18 Crnić Luku koji je stvarao dosta problema domaćoj obrani , ali ni „veterani“ poput tradicionalno dobrog Baričevca sa brojem 15 nisu dali domaćinu niti minutu predaha i nade da će utakmica završiti rezultatom kakvim je na kraju završila. Kvalitete vratara Nađa ne treba posebno isticati pošto je svojim obranama kod navijača i igrača Gomirja već stekao legendarni status, a njega je opravdao i u prvom poluvremenu ove utakmice.

I drugo poluvrijeme je krenulo u istom ritmu i ništa nije ukazivalo da će utakmica otići u korist domaćina, zapravo su samo dobri refleksi vratara Trbovića održali Gomirje bez primljenog pogotka. Međutim, pritisak domaćina je sa svakom odigranom minutom drugog poluvremena rastao i urodio je plodom u 55-oj minuti pogotkom Bojčić Omera, nakon kojeg se ipak nešto lakše disalo na klupi Gomirja.

Zadnja trećina utakmice je dovela do pravog potopa gostiju, ali je i pokazala individualnu kvalitetu Gomiraca, čiji je Bojčić Omer pokazao razlog zašto je doveden, jer je pogotkom za 2:0 u 76-oj minuti praktički osigurao pobjedu svojoj momčadi.  Rezultat od 3:0 postavio je Beriša Muhamed nakon sjajnog i pomalo neočekivanog ubačaja Muhar Davorina s lijeve strane na drugu stativu gostiju. Inače tandem Sahiti-Beriša čini udarnu iglu NK Gomirje i zajedno postižu najviše pogodaka po utakmici, što se pokazalo točnim i u ovom susretu.

Trenutni poredak

Posljednji pogodak za konačni rezultata od 4:0 za NK Gomirje djelo je igrača koji je možda najviše želio pogodak u ovoj utakmici Muhar Davorina. Zbog internih klubskih šala i pošalica, kao i zbog velikog broja nerealiziranih prilika u prethodnim utakmicama Davorin je dao obećanje suigračima da se neće brijati dok ne postigne zgoditak. Na njegovu sreću, ali i na radost svih navijača Gomirja Davorin će, zbog dobro odmjerenog udarca s lijeve strane u suprotni kut gostujućih vratiju u 90-oj minuti, ipak ostati svježe obrijan, upravo onakav kakvog smo ga i navikli gledati. Za nadati se je da ovaj pogodak neće utažiti njegovu želju za golovima.

Na utakmici koju je inače na štetu obiju momčadi, ali na kraju ipak na veselje svih prisutnih, veoma loše i nestručno vodio glavni sudac, nije bilo ozbiljnijih startova ali su ipak dodijeljene četiri opomene. U 27-oj minuti igrač domaće momčadi Stipanović Mihael je zaradio opomenu zbog preoštrog starta, a Muhar Davorin u 90-oj zbog nesportskog ponašanja, odnosno skidanja majice nakon postignutog pogotka. Kod gostiju „požutili“ su Pavlić Matija u 14-oj minuti zbog preoštrog starta i Crnić Luka u 33-oj minuti zbog povlačenja za dres protivničkog igrača.